Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/palacyprob/domains/palacyproblem.pl/public_html/templates/gk_creative/lib/menu/GKBase.class.php on line 114

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/palacyprob/domains/palacyproblem.pl/public_html/templates/gk_creative/lib/menu/GKHandheld.php on line 76
Innowacyjna Metoda i Technika - film
Menu
A+ A A-

DO BURMISTRZÓW I WÓJTÓW GMIN!

Czy wiesz, że możesz zwalczyć barszcz Sosnowskiego nie niszcząc środowiska naturalnego?

Innowacyjna Metoda i Technika PASTWA oraz urządzenie (wersja I i II) pozwala skoncentrować się na bezpiecznym niszczeniu na masową skalę roślin mających już wykształcony korzeń i szyjkę korzeniową. W tym okresie wegetacji możliwa jest aplikacja środka niszczącego. Niszczenie tą metodą jest możliwe do czasu wytworzenia dojrzałych nasion, bez potrzeby wcześniejszego skoszenia. Rośliny ulegają całkowitemu rozkładowi (nie jest wymagana utylizacja). Ta metoda eliminuje możliwość wdychania bardzo niebezpiecznych oparów herbicydów, minimalizuje kontakt z cieczą roboczą ludzi i środowiska naturalnego. Można ją stosować również w trudno dostępnym terenie (w górach, na podłożu kamienistym, na wysypiskach śmieci, gruzu i kamieni, nasypach kolejowych, hałdach, na twardej wyschniętej glinie, na zakrzaczonych terenach, na obrzeżach jezior, rzek, rowów).

UWAGA! Istnieje już możliwość użycia zamiast herbicydów - substancji organicznej sprawdzonej w latach 2012 - 2016 w gminie Santok na obszarach Natura 2000, w gminie Kłodawa i w gminie Jedwabno (Puszcza Napiwodzko-Ramucka i Natura 2000).

Od 2014 roku Fundacja "Palący Problem - Heracleum" dysponuje jedynym w Polsce i w Europie urządzeniem chronionym polskim patentem PAT.220254 oraz European Patent 2943062 do niszczenia inwazyjnych gatunków barszczy.

I Metoda i Technika PASTWA

TANIA SKUTECZNA WYDAJNA NIEINWAZYJNA PROEKOLOGICZNA BEZPIECZNA DLA LUDZI I PSZCZÓŁ

 • Minimalizuje negatywny wpływ na środowisko naturalne. Aplikacja dla jednej rośliny 4 ml cieczy roboczej o stężeniu 1% trwa tylko 1 - 3 sekund.
 • prosta w użyciu- Osoba wykonująca zabiegi zwalczania, oprócz odpowiedniej odzieży ochronnej, nie potrzebuje nadzwyczajnych umiejętności czy siły. Wystarczy kompendium wiedzy lub przeszkolenie zapewniane przez Fundację.
 • lekkie urządzenie - Można je nieść bez większego wysiłku na duże odległości, zasobnik z cieczą waży do 10kg. Jest poręczne i łatwe w użyciu.
 • skuteczna - Jeśli zadanie zostanie wykonane poprawnie, okoliczne rośliny pozostaną bezpieczne. Systematyczne działanie przez kolejne lata likwiduje dane stanowisko barszczu. Każdy może uzyskać bardzo wysoką skuteczność w zwalczaniu barszczu (sięgającą 100%) bez narażania otaczającej go roślinności i bez potrzeby wcześniejszego skoszenia. Uwaga! Opady deszczu nie mają wpływu na efekt niszczenia.
 • bezpieczna – Obecnie osoba wykonująca zabieg praktycznie nie ma kontaktu ze stosowanymi środkami niszczącymi. Jest całkowicie bezpieczna dla zapylaczy (w tym pszczół).
 • tania – Urządzenie wraz z techniką i technologią stosowania obniża koszty zwalczania barszczu. Jest to inwestycja na kilkadziesiąt lat.
 • nie wymaga utylizacji roślin - Maksymalnie po upływie miesiąca od zabiegu niszczenia rośliny zaczynają się całkowicie rozkładać.

PRZYKŁADY MOŻLIWOŚCI URZĄDZENIA (praca jednej osoby) przy maksymalnym zagęszczeniu roślin

 • czas aplikacji środka - 1 - 3 sekund + 3 sekundy na dotarcie do rośliny = zniszczenie 1 rośliny
 • 1 minuta = zniszczenie 10 roślin
 • 1 godzina = zniszczenie 600 roślin
 • 1 dzień (8 godzin) = zniszczenie 4800 roślin
 • 1 miesiąc (22 dni robocze) = 105600 zniszczonych dorosłych roślin (ok. 3,5 ha)

Istnieje już możliwość globalnego zastosowania proekologicznej Metody i Techniki PASTWA.

Powyższy opis Metody i Techniki PASTWA znajduje się w Wytycznych dotyczących zwalczania barszczu Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) i barszczu Mantegazziego (Heracleum mantegazzianum) na terenie Polski wyd. przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska wyd. w 2014 roku

www.gdos.gov.pl/files/aktualnosci/29914/Wytyczne) str. 78 i 101

II OFERTA SPRZEDAŻY URZĄDZENIA METODA I TECHNIKA PASTWA

Cena 1 kompletu urządzenia wynosi 2400 zł brutto (do końca 2021 roku).

 

III OFERTA USŁUG

 

 • Oferujemy usługi profesjonalnego niszczenia barszczu w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Cena usługi - od 4000 zł za 1 ha (do negocjacji); jest ona uzależniona od zakresu prac, użytej metody, techniki niszczenia, ukształtowania terenu i liczebności barszczu. Gwarantujemy niedopuszczenie do wytworzenia i wysiania nowej puli nasion na terenie prowadzonych zabiegów.
 • Wykonujemy zabiegi niszczenia przez cały rok (do wystąpienia pierwszych mrozów).

Pozyskane środki finansowe służą realizacji misji Fundacji.

Rekomendacja

 

Nasz adres / Our address

ul. Klonowa 8
Czechów
66-431 Santok
Poland

Facebook

Zadzwoń / Call

+48 601 324 111
+48 884 710 071 (English)

E-mail

info@palacyproblem.pl

Nasza oferta

- Gromadzenie wiedzy
- Organizacja szkoleń
- Ekspertyzy i doradztwo
- Badania terenowe
- Zwalczanie roślin
- Współpraca z samorządami

Our Service

- Gathering knowledge
- Organization of training
- Expertise and consulting
- Field research
- Combating plants
- Cooperation with local governments